تجلیل از برگزیدگان بخش کشاورزی و منابع طبیعی با حضور حجة الاسلام و المسلمين حاج آقاي رباني زيد عزه

مراسم برگزيدگان هفته پژوهش و فن‌آوری سال 1400 سازمان تحقيقات، آموزش و ترويج كشاورزي با حضور دکتر ساداتي نژاد وزیر جهاد کشاورزی، حجه الاسلام رباني نماينده محترم ولي فقيه در وزارت جهادكشاورزي، دكتر كاظميني قائم مقام وزير در قرارگاه امنيت غذايي، دکتر خيام نكويي معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی،دكتر مهاجر معاون زراعت وزارت جهادکشاورزی، معاونان، مدیران و برگزیدگان علمی بخش کشاورزی و معاونین و مدیران سازمان و روسای موسسات و مراکز تحقیقاتی روز دوشنبه 22 آذرماه سال‌جاری در سالن فجر به صورت حضوری و وبیناری برگزار شد.

ابتدا دكتر خيام نكويي بر تعامل با معاونتهای اجرایی در درون وزارت جهاد کشاورزی و استفاده از ظرفیتهای بین المللی سازمان تحقیقات تأكيد كرده و خاطرنشان كردند این امر موجب جهش در بخش کشاورزی در سال جاری و آتی خواهد شد. در ادامه ايشان فرمودند پژوهش و تحقیق باید به گونه ای باشد که مشکلی از بخش کشاورزی حل كرده و نگاه تحول‌گرا و دانش بنیان در بخش کشاورزی بايد سرلوحه كار همكاران و مديران قرار گيرد.

سپس حجه الاسلام والمسلمين ربانی نماینده ولی فقیه در وزارت جهادكشاورزي بر رصد بهتر و بیشتر ظرفیتهای کشاورزی در استانهاي مختلف تأكيد و مراتب قدرداني خود را از محققان سازمان تحقيقات، آموزش و ترويج كشاورزي جهت كمك به آن نمايندگي جهت تهیه ۶ جلد دانش نامه کشاورزی اعلام نمودند.

در پايان دكتر ساداتي نژاد وزير محترم جهادكشاورزي ضمن تشکر ویژه از محققان سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به تسریع در انتقال دستاوردهای تحقیقاتی به عرصه های کشاورزی اشاره نمودند و خواستار ترویج به نام سازمان تات به عنوان یک برند در سطح ملی و آشنایی بیشتر کشاورزان، مردم و مسئولین کشور با این سازمان و وظایف اساسی آن به عنوان متولی اصلی امنیت و سلامت غذایی در وزارت جهاد کشاورزی و کل جامعه شدند.

در این مراسم از 26 منتخب هفته پژوهش و فناوری سال 1400 با اهدای لوح یادبود تجلیل بعمل آمد. در این راستا از سه عضو هیات علمی موسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی کشور دکتر مهدی مين باشي معینی و دكترنوشین نظام آبادي به عنوان دستاوردهاي تحقيقاتي برتر با موضوع «مدیریت تلفیقی گل جالیز در مزارع کلزا ی کشور» و دكتر بابك حيدري عليزاده به عنوان پژوهشگر فناور محور برتر در سطح سازمان تقدیر به عمل آمد. آرزوی موفقیت، سلامت و توفیق روزافزون برای محققان منتخب موسسه می نماییم.