تقدیر حضرت آیت الله جوادی آملی از تدوین کنندگان دانشنامه اسلامی کشاورزی

حضرت آیت الله جوادی آملی با تقدیر از تدوین کنندگان دانشنامه اسلامی کشاورزی افزودند: غربی ها از ما توقع دارند در جریان اسلامی کردن علمی مانند کشاورزی به صورت مستقیم از متون ، آیات و روایات بهره بگیریم.

به گزارش مرکز خبر حوزه، معظم‌له در دیدار نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و تدوین کنندگان دانشنامه اسلامی کشاورزی ، منابع طبیعی و محیط زیست گفتند: زمانی که جمعیت ما در گذشته 25 میلیون نفر بود، واردات زیادی داشتیم، اما امروز با وجود جمعیت بالای 70 میلیون نفر به برکت انقلاب اسلامی شاهد کاهش واردات در کشور هستیم.

معظم له با تقدیر از تدوین کنندگان دانشنامه اسلامی کشاورزی افزودند: غربی ها از ما توقع دارند در جریان اسلامی کردن علمی مانند کشاورزی به صورت مستقیم از متون ، آیات و روایات بهره بگیریم.images_08

حضرت آیت الله جوادی ا دامه دادند: این در حالیست که در اسلامی کردن علوم کشاورزی باید به دنبال آیات و روایاتی باشیم که آن ها ما را در کشاورزی تشویق یا ترغیب کنند.

ایشان افزودند: آیاتی که باعث تشویق به کشاورزی می شوند پشتوانه ای هستند که می توانند ما را در اسلامی کردن علم کشاورزی کمک کنند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم افزودند: کشاورزی اسلامی در ردیف علوم تجربی اسلامی و انسانی است، اما غربی ها در توقعی نابجا از ما آیات و روایاتی می خواهند که به صورت مستقیم به نحوه کاشت ، داشت یا برداشت اشاره کرده باشد و ما در آیات و روایات شاهد اشره مستقیم به جزئیات امور کشاورزی نیستیم.

حضرت آیت الله جوادی آملی گفتند : علوم غیر اسلامی معنایی ندارد و متاسفانه غربی ها با انکار خلقت ، طبیعت را جایگزین آن کرده و هم چنین علوم را بشری می خوانند.

ایشان ادامه دادند: معلوم ما صحنه هستی است که خلقت است و چیزی به نام طبیعت نداریم و خلقت شناسی غیر از اسلامی نخواهد بود چرا که به هنگام شناخت مخلوق خدا ناگزیر از استفاده از علم دینی هستیم.

مفسر بزرگ قرآن کریم ابرازداشتند: غرب با طبیعت نامیدن خلقت چراغ الهی را خاموش کرده و علم را بشری عنوان کرده است که از این مبانی علوم را سکولار کرده و لاشه ای متعفن از علم را در اختیار مردم قرار داده است.

براساس گزراش بنیاد علوم وحیانی اسرا حضرت آیت الله جوادی آملی افزودند: وجود این لاشه از علم باعث شده تا علم به جای خدمت به بشریت باعث سوزاندن آتش در خاورمیانه شود.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین حسن عالمی، نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی توضیحاتی در مورد تدوین جلد اول دانشنامه اسلامی کشاورزی ، منابع طبیعی و محیط زیست ارائه کرد.